ARAXA - kdo neviděl a neslyšel - jako by nežil.........

....jelikož Vaše formace nemá veřejné fórum - možná ku Vaší škodě chlapi :-), musím recenzi napsat sem!!!!

Včera, t.j. v sobotu 5.12.2009 jsem zašel do žižkovského klubíku Kain na koncert skupiny Orient - který mi v 80-sátých létech nějak úspěšně unikal díky Arakainu, Heveru, TAMu, Vitacitu, atd. , a učinil jsem tam dole v tom sklepě neskutečnej objev!! Vystoupení Orientu se prolínalo s produkcí Protivínské kapely ARAXA a když tihle chlapíci začali hrát, ke svýmu naprostýmu zděšení jsem zjistil, že mám po celým těle husí kůži jak německý helmy - z repráků na mě řval Udo Dirkschneider a do uší tepaly kytary kluků - snad nevlastních bratrů kytaristů ACCEPT ... !!!

Teda pánové, to byl nářez, že jsem oněměl úžasem! Zpěv - naprosto výbornej, kytary - jedinečný, bicí - ojedinělý, basa jako HROM, klávesy jakbysmet, no něco, co do smrti budeš vyhledávat.
Druhý zpěvák - bomba! Hlas položený jinak než zpěvák,,udo,, což kapele umožňuje hrát širší repertoár. Ale dost omáčky - ARAXE to šlapalo prfektně. Připadal jsem si chvílemi jak v Birminghamských ocelárnách, páč chlapi kuli železo dokud bylo fakt žhavý.... naprosto mě dostalo a příjemně překvapilo že některý pecky bez pomlky navázali jednu na druhou, takže našim uším fakt nedali odpočinout. Ale na druhou stranu ani svým rukám. Smekám!! Hluboce smekám před tím, co tahle parta předvedla! No, svým způsobem - mrknu-li na jejich web - hrají od roku 1977 - tak se není čemu divit. Ti hrají s takovou bravurou, jakobychom si my, ostatní zavazovali tkaničky od bot!!

Chlapi děkuju - že jste mi dali možnost, vznést se na chvíli na křídlech Vašeho poctivýho bigbítu!! Ať se Vám daří!! Držte se.


Jste fakt výborný. Judas - rytíř temnot !!