O NÁS
HOME
Novinky
Koncerty
Obsazení
Galerie
Historie
Download
Fórum
 INFO
CD Strach
Kontakt
E-mail
 HOT
V současné době
doprodáváme poslední
kusy našeho
CD ~ STRACH
Objednat si jej můžete zde

   Novinky

12.01.2020

R.I.P.

SE SMUTKEM V NÁS JSME NUCENI OZNÁMIT, ŽE PO TĚŽKÉ NEMOCI ODEŠEL 9.1.2020 DO MUZIKANTSKÉHO NEBE NÁŠ DLOUHOLETÝ ZPĚVÁK A KAMARÁD JANÍK LAZAROV.

07.04.2017

PŘIJĎTE S NÁMI OSLAVIT 40 LET NAŠÍ KAPELY.ZVEME VÁS NA 29.4.

ZVEME VÁS NA OSLAVU NAŠICH 40 LET AKTIVNÍHO HRANÍ DO DIVADLA POD ČAROU V PÍSKU DNE 29.4.2017 JIŽ OD 19:00 HODIN.ČEKÁ VÁS 6 HODIN ROCKOVÉHO NÁŘEZU !!! SPOLU S NYNĚJŠÍ SESTAVOU ARAXY VYSTOUPÍ TAKÉ EX-ČLENOVÉ - HONZA A JINDRA PEJŠOVÉ,LUDĚK KVÍČALA,PAVEL MÁRA, JIRKA VOJÍK,NESTOR STRAKONICKÉHO BIGBEATU PETR LEXA, ROBERT FLEK,PETR KUČERA,LUBOŠ KOPECKÝ,MARTIN KOZÁK,STANDA VLACH, MARTIN JAROŠ. DÁLE PAK JAKO HOSTÉ PROTIVÍNSKÝ KRYPTON A PRAŽSKÁ LEGENDA ORIENT V ČELE S JINDROU PAVLIŠTOU.NEVÁHEJTE A PŘIJĎTE- 40 LET JE JEN JEDNOU! TĚŠÍME SE NA VÁS !!!

Za nás všechny

LUBOŠ
04.01.2017

ZDRAVÍME V ROCE 2017 A PŘEJEME VÁM JEN SAMÁ NEJ !!!

V letošním roce oslavíme 40 let naší existence a nepřetržitého koncertování. Toto výročí oslavíme koncertem za účasti ex-členů kapely a hostů. Termín a místo akce bude včas zveřejněn.
TĚŠÍME SE NA VÁS !

Za ARAXU

Luboš02.01.2015

ZDRAVÍME V ROCE 2015 !!!

PŘEJEME SAMÁ NEJ V ROCE 2015 A TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI NA NAŠICH KONCERTECH.

Luboš01.04.2014

ZDRAVÍME V ROCE 2014 !

...JEDEME DÁL !!! ...09.03.2013

ZDRAVÍME VŠECHNY V ROCE 2013 !

V roce 2012 jsme opět hledali neúspěšně druhého zpěváka a vše nakonec vyřešil návrat Janíka Lazarova zpět mezi nás.Takže se letos budeme potkávat ve staronovém složení.V současnosti se snažíme doplnit repertoár o další věci a těšíme se na setkání s Vámi na našich koncertech.

Za ARAXU
Luboš29.08.2012


Zdravíme všechny a omlouváme se, ale ze zdravotních důvodů u člena kapely nevystoupíme dne 31.8.2012 na Belvederu v Protivíně a i pak následně 1.9.2012 na Tálinské Noci.
Za ARAXU
Luboš Polák31.03.2012

Zdravíme všechny v roce 2012 !

Loňský rok byl opět ve znamení personálních změn.Koncem roku ukončil svoji činnost v kapele kytarista a dlouholetý člen Pavel Mára na jehož post letos nastoupil Luboš Polák junior,děkujeme za mnoho let poctivé kytarové ,,rubačky“.I přes veškerou snahu se nám také stále nepodařilo najít druhého zpěváka a loňskou sezónu s celým repertoárem jsme mohli odehrát jen díky hostování našeho bývalého kolegy Standy Vlacha, který nám takto pomáhá zatím i letos a za což mu moc děkujeme a jsme vděčni.Takže v tomto směru se situace nezměnila a stále HLEDÁME ZPĚVÁKA !!! V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 605200240 nebo 736634368 nebo náš email.
Též slibujeme, že v nejbližší době doplníme úvodní stranu o aktuální foto a galerii o fotky z let 2010, 2011.

Za ARAXU

Luboš Polák
06.02.2011

--------

Zdravíme všechny v novém roce a hned oznamujeme změnu.Počátkem tohoto roku ukončil z osobních důvodů činnost v naší kapele zpěvák Jano Lazarov, děkujeme mu tímto za spolupráci.Z tohoto důvodu HLEDÁME ZPĚVÁKA !!! V případě zájmu volejte na tel.605200240 nebo pište na náš mail.

Za ARAXU

Luboš Polák23.12.2010

PF 2011

PŘEJEME VŠEM HEZKÉ A POHODOVÉ VÁNOCE A ÚSPĚŠNÝ NOVÝ ROK 2011 SE SPOUSTOU ROCKOVÉ MUZIKY A TĚŠÍME SE NA SETKÁNÍ S VÁMI NA NAŠICH KONCERTECH V PŘÍŠTÍM ROCE.A R A X A
16.10.2010

BANDZONE.CZ

Od 12.10.2010 profil ARAXA na www.bandzone.cz/araxa13.03.2010


GALERIE DOPLNĚNA! Zdravíme všechny a rádi bychom Vás upozornili na již avizované doplnění ,,Galerie' o fota z akcí za posledních 5 let, takže tímto máte řádnou porci k prohlížení a mnozí z Vás se tam i najdete.Nové odehrané akce se budeme snažit doplňovat průběžně.
Děkujeme našemu bývalému kolegovi a webdesignerovi Luďkovi za perfektní práci při úpravách našeho webu.

V sobotu 6.3.2010 jsme měli tu čest společně s kapelou Krypton si zahrát na Motoplesu v Nové Včelnici.Rádi musíme konstatovat,že to byl perfektní start do letošní sezóny a přáli bychom si,aby i ostatní akce byly stejně vydařené.Děkujeme Čerticím a zejména pak Dorotce a Máňovi za pozvání a všem,kteří se zúčastnili,za super atmosféru,která v nás vyvolala velkou radost z hraní.

Za ARAXU
Luboš Polák25.02.2010


Zdravíme všechny naše stálé příznivce a i veškeré milovníky rockové muziky, kteří na náš web zabloudili náhodně.
Shrnu-li události za uplynulý rok, tak naštěstí musím konstatovat, že v kapele nedošlo k žádným převratným změnám. Sestava se sehrála, stabilizovala a naší hlavní náplní bylo koncertování všude, kde byl o nás zájem. Výčet akcí je uveden v rubrice ,,Koncerty“. Tímto též děkujeme všem, kteří naše vystoupení navštívili a pořadatelům za pozvání. V současnosti se věnujeme rozšiřování repertoáru o další skladby a těšíme se na setkání s Vámi při našich letošních koncertech.
Dále bychom Vás rádi upozornili na některé úpravy , ke kterým došlo na našem webu. Na žádost některých z Vás, byla nově zřízena rubrika ,,Fórum“, kde nás veřejně můžete kontaktovat a my se budeme snažit reagovat na všechny Vaše otázky,podněty,připomínky apod. Další úprava byla provedena v ,,Koncertech“ roztříděním akcí na jednotlivé roky. Dále máme připraveny materiály do ,,Galerie“, která bude doplněna fotkami z chronologicky seřazených akcí od roku 2005 do současnosti a na kterých, kromě nás a bývalých spoluhráčů, se najdete také mnozí z Vás. Některé fotky nebudou mít zrovna nejreprezentativnější kvalitu, ale šlo nám především o autentičnost dané chvíle. I tato změna by měla být zrealizována co nejdříve.
Vzhledem k vysoké ceně za odeslání našeho CD Strach formou dobírky,snižujeme jeho cenu za 1 ks na 80,- Kč + poštovné.

Za ARAXU

Luboš Polák

19.08.2008

Krátký výčet událostí za poslední rok.

Po celkem úspěšné podzimní sezóně potkalo kapelu ,,velké zimní zemětřesení´´.Koncertem v RC Kain v Praze dne 22.12.2007 ukončili svoji činnost v ARAXE kytarista Luděk Kvíčala,který je též autorem grafiky našeho CD a webových stránek a zpěvák Standa Vlach,který nyní hostováním napomáhá v rozjezdu nové sestavě.Tímto jim děkujeme za kvalitní mnohaletou spolupráci a značný muzikantský přínos.Pro zbytek kapely to znamenalo,jako již poněkolikáté,zamyslet se nad tím,co dělat dál,jestli po 30 letech činnosti není už ta správná chvíle to zabalit a nebo znovu hledat muzikanty,kteří by měli chu? s námi do toho jít.Rozhodli jsme se pro to druhé.Po několika neúspěšných pokusech s novými muzikanty se nám podařilo ,,vytáhnout z bačkor´´ naše spoluhráče z 90.let a tak za kytarou se opět objevuje Pavel Mára a za mikrofonem Jano Lazarov.V této sestavě nyní sehráváme repertoár a jak se nám to daří,máte šanci posoudit na nejbližších akcích,které jsou uvedeny v rubrice ,,Koncerty´´.
Dále se omlouváme za odmlku na našem webu,ale i toto se pokusíme co nedříve napravit a rubriky aktualizovat.

Za ARAXU

Luboš Polák--.08.2007

Komplexní přestavba Webu

Z důvodu modernizace webu byl celý obsah po dvou letech provozu opět kompletně přepsán. Přechod od členění pomocí zastaralých rámů k modernímu CSS + PHP, je s ohledem na dnešní dobu opravdu nutný.
Děkuji za pochopení a současně vám přeji příjemné brouzdání naší prezentací.


Za ARAXU, Admin17.04.2007

Oslava 30 let koncertování ARAXY

V sobotu 14.4. proběhla v DIVADLE POD ČAROU v Písku oslava 30 let trvání ARAXY.Představovali jsme si,že by to mohlo být velké,ale že to bude takový ,,nářez´´,to jsme fakt nečekali. Tímto současná sestava kapely by chtěla poděkovat všem zúčastněným ex-členům za kvalitní přístup při zkoušení výročního repertoáru a hlavně pak za někdy až sebezničující výkon při samotném sobotním vystoupení a těm dalším,kteří na podiu nestáli,že přišli a slavili s námi. Děkujeme též našim kolegům a kamarádům z kapel KRYPTON a ORIENT,že náš večer obohatili svojí účastí a super muzikou. Zvláštní poděkování patří Jindrovi Pavlištovi, za společný Šneků Bál. Kapelníkovi se tak splnil mladický sen a zahrál si společně s kapelou ORIENT :) Dále pak chceme poděkovat celému technickému týmu divadla,zvukaři,osvětlovačům,barmanům, Pavlu Kocovi za skvělé foto,firmě DVP studio za taktéž skvělé DVD.

ALE HLAVNĚ CHCEME PODĚKOVAT VÁM VŠEM,KTEŘÍ JSTE V TAK OBROVSKÉM POČTU PŘIŠLI A VYTVOŘILI NÁM TÍM SKVĚLOU ATMOSFÉRU PRO NAŠE HRANÍ A OSLAVU. DÍKY !!!!!!!!!!!!!

V úterý 24.4. od 20:00 a v repríze v sobotu 28.4. v tomtéž čase, bude ARAXA hostem pořadu 'Hudební speciality Radia Prácheň' na stanici RADIO PRÁCHEŇ.Pokud si chcete nás poslechnout a nebo se něco o nás dozvědět,tak nezapomeňte naladit radio a poslouchat!04.02.2007

Post basáka obsazen

ARAXA po podzimní částečné koncertní stagnaci,kdy dohrávala sezonu s hostujícími bývalými basáky,nabírá opět dech a chystá se ,že v roce 2007 bude již opět fungovat v plné sestavě a síle.Uvolněného postu baskytaristy se chopil zkušený vodňanský harcovník Roman 'Čája' Blahůšek ,se kterým se v současné době sehrává repertoár.
Premiéra této nové sestavy bude v KONIBARU v Protivíně 16.2.07 :)--.08.2006

Události posledního roku

Poslední rok byl pro kapelu opravdu ne příliš štastným obdobím. Po odchodu původního basáka se ve velice krátké době podařilo obsadit jeho post kvalitním hráčem, bohužel je ale po roce post baskytaristy opět volný. I když se novému basákovi podařilo v celkem krátké době naučit velice dlouhý repertoár kapely, byl z rodinných a finančních důvodů bohužel přinucen svoji činnost v Araxe ukončit. Po téměř roční ( tvůrčí ) pauze je kapela opět v té samé situaci ve které se nacházela po odchodu původního basáka. Kompletní secvičování programu totiž trvalo téměř rok! Rok ve kterém kapela opravdu velice pečlivě dolaďovala všechny písničky s cílem nabídnout fanouškům opět kvalitní porci rocku. Půjde kapela opět touto cestou, nebo se pokusí tentokrát o trošku progresivnější rešení? To je otázka kterou si pokládají i samotní členové Araxy. Bylo by totiž určitým východiskem věnovat se s novým hráčem tvorbě na další Cd a starší písničky pozvolna zařazovat do nového repertoáru. Zbývá jen doufat že se kapele podaří v brzké době najít schopného basáka a vrátit tak Araxu opět na koncertní pódia..10.07.2006

Změna designu stránek

Dne 10.07.2005 byl z důvodu stále rostoucího obsahu přepracován kompletně celý obsah stránek. Současně dochází ke změně designu stránek. Doufám že stránky budou pro návštěvníky přehlednější. Původní struktura stránek byla obohacena o sekci NOVINKY která informačně odlehčí domovské stránce. Sekce DOWNLOADS byla přejmenována na MP3.V případě že se vám stránky nenačítají korektně napište prosím na náš e-mail s popisem vašeho problému (nezapomeňte napsat jaký používáte prohlížeč včetně jeho verze) děkuji za pochopení.--.07.2006

Definitivní odchod baskytaristy z kapely

V průběhu května definitivně odchází dlouholetý baskytarista Honza Pejša. Podařilo se nám po několika pokusech najít nového basáka ale každopádně na Honzu nezapomeneme a děkujeme mu za jeho jeho přínos kapele.

20.04.2006

Pozvánka na křest nového CD

Dne 29. dubna 2005 Araxa pokřtí své nové CD "STRACH" v Píseckém Divadle pod čarou, za účasti kapel Orient Praha a Krypton. Lídr Orientu Jindra Pavlišta se zároveň zhostí úlohy kmotra nového CD, a oficiálně vůbec první deska Araxy tak bude pokřtěna jednou z největších osobností naší rockové scény. Na křtinách Araxa zahraje písničky z nového CD a ještě mnoho dalších. Všichni fandové rockové a metalové hudby jsou zváni a samozřejmě i na místě se CD bude prodávat, takže případní zájemci neodejdou kromě obrovského zážitku s prázdnou. Pro ty kteří tvorbu Araxy neznají - v sekci Download jsou ke stažení ukázky ze tří písniček z nového CD...07.01.2006

Natáčení CD

V průběhu ledna bude ARAXA nahrávat své první CD. Volba padla na studio Miloše Dodo Doležala v Žirovnici. Kapela odjíždí 15 ledna a nahrávat bude zhruba 10 dní. Pro Araxu to bude první dlouhodobý pobyt v profesionálním studiu, lze si jen přát aby vše probíhalo bez potíží a deska dopadla co nejlépe.--.01.2005

Zahájení provozu internetových stránek...

Zahajujeme provoz internetové prezentace ARAXY.

ARAXA